En İyi 10 Instagram Video Düzenleme Aracı (Ücretsiz ve Ücretli)

En İyi 10 Instagram Video Düzenleme Aracı (Ücretsiz ve Ücretli)

İşletmeniz için en iyi Instagram video düzenleme araçlarını mı arıyorsunuz?

Instagram, etrafındaki en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Sonuç olarak, takip edenleri büyütmek söz konusu olduğunda en rekabetçi olanlardan biridir.

Sosyal kanal olgunlaştıkça kullanıcı beklentileri de olgunlaşıyor. Bu, benzersiz, ilgi çekici ve (elbette) profesyonel görünen son teknoloji videolara ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Ancak, profesyonel bir video düzenleyici değilseniz, Instagram için düzenli olarak nasıl yüksek kaliteli videolar oluşturabilirsiniz?

Bu tam olarak bugün ele alacağımız şey.

Çünkü bu yazımızda piyasadaki en iyi Instagram video düzenleme araçlarından 15 tanesini paylaşacağız.

Ancak bunu yapmadan önce, en başta neden Instagram videoları oluşturmak istediğinizi netleştirelim.

İşletmeniz İçin Neden Instagram Videoları Oluşturmalısınız?

Instagram ilk ortaya çıktığında, her şey fotoğraflarla ilgiliydi.

Ve bugün hala büyük ölçüde fotoğraflara odaklanmış olsa da Instagram, Instagram hikayeleri ve IGTV (Instagram TV) gibi videoları akışınıza paylaşmanın birçok yolunu ekledi.

Daha yakın zamanlarda Instagram, platformu daha da bağımlılık yapan kısa, 15 saniyelik düzenlenmiş videolar olan Makaraları yoğun bir şekilde tanıtıyor.

Ancak Instagram hesabınıza yüksek kaliteli ve profesyonel videolar göndermenin 3 büyük faydası vardır:

 • Markanızın İmajını Büyütün:  Takipçilerinizle markanızı en iyi şekilde gösterecek şekilde bağlantı kurun.
 • Potansiyel Müşterilerle Etkileşime Geçin: Takipçilerinizi, video içeriği için Instagram'ınızı kontrol etme alışkanlığına sokun. Ardından, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri çekmek için bu içeriği kullanın.
 • Daha Fazla Satış Sağlayın:  Web sitenize yeni potansiyel müşteriler geldikçe, bu ziyaretçileri sadık ve mutlu müşterilere dönüştürebilirsiniz.

Bu son nokta muhtemelen sizi en çok ilgilendiren noktadır.

Bu, "Instagram'dan gelen ziyaretçileri siteme geldiklerinde nasıl dönüştürebilirim?" diye merak ediyor olabileceğiniz anlamına gelir.

Bu soruyu bu yazının sonunda daha ayrıntılı olarak cevaplayacağız.

Aksi takdirde, piyasadaki en iyi 15 Instagram video düzenleme aracı listemize geçelim.

En İyi Instagram Video Düzenleme Araçları

Hedef kitlenizden daha fazla etkileşim almak için kullanabileceğiniz 15 Instagram video düzenleme aracı:

Listedeki ilk ile başlayalım.

1. Video Gösterisi

videoshow instagram video düzenleme aracı

VideoShow , hepsi bir arada bir video düzenleyicidir ve Instagram videolarınızı düzenlemek için harika bir çözüm sunar.

Bu araç, HIZLI olarak çarpıcı ve ilgi çekici videolar oluşturmanıza olanak tanır. Kitlenizin ilgisini çekmek ve izlenme sürelerini artırmak için çıkartmalar, emojiler, metinler ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Ayrıca videoları daha hızlı oluşturmak için kullanabileceğiniz hazır şablonlarla birlikte gelir. Ayrıca, ses çıkarıcı, 4k video dışa aktarma, video birleştirme ve daha fazlası gibi içeriği yeniden amaçlandırmak için başka yararlı özelliklere de sahipsiniz.

Bu, Instagram videolarınızı kolayca alıp aynı içeriği podcast'lere, bir YouTube kanalına ve diğer video veya ses tabanlı platformlara dönüştürebileceğiniz anlamına gelir.

Bu, VideoShow ile Instagram videolarınızdan daha fazla pazarlama mesafesi elde etmenizi sağlayacaktır.

Ana Özellikler

 • Ses çıkarıcı
 • Hazır şablonlar
 • 4k video dışa aktarımı
 • Düşük öğrenme eğrisi
 • Ses biter
 • Ve dahası…

VideoShow Kimler İçin En Uygundur?

Bu araç, çeşitli kanallar için çarpıcı videolar hazırlamanın hızlı bir yolunu arayan kişiler için en iyisidir. Sadece Instagram makaraları yapıyorsanız, bu araç aşırıya kaçabilir.

2. InShot

inshot instagram video düzenleme aracı

InShot video düzenleme uygulaması, iPhone ve Android kullanıcılarının hareket halindeyken videoları hızla düzenleyebilmeleri için yapılmıştır. Bununla birlikte, "hareket halindeyken düzenleme" özelliği, uygulamanın yapabileceklerinin sınırlı olacağı, ancak herkesin kullanabileceği basit ve kolay olduğu anlamına gelir. Video düzenlemenin yanı sıra resim kolajları yapabilir ve resimlere filtreler ekleyebilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • IGTV, hikayeler veya Instagram akışı için çerçeve boyutunu kolayca ayarlamanızı sağlar
 • Kırpma, kesme ve bölme gibi gerekli temel özellikleri içerir
 • Kullanılmayan alanlar için arka planı bulanıklaştırır
 • Renkler ve hayalet, aksaklık, TV ve daha fazlası gibi çeşitli harika efektler dahil olmak üzere filtreler eklemenizi sağlar
 • Ağır çekim ve hızlı çekim kontrolleri içerir
 • Videolarınıza çıkartma eklemenizi sağlar
 • Videolarınıza kolayca metin eklemenizi sağlar
 • Ses kontrolü, video döndürme ve çevirme ve müzik içerir

 

InShot o kadar çok özellik sunuyor ki bu konuda koca bir blog yazısı yazabiliriz.

InShot'ın tek dezavantajı, ücretsiz sürümü kullanırsanız videolarınızın InShot marka logoları ve küçük bir reklam alanı ile gelmesidir. Ayda 2,99$ ödeyerek bunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ücretsiz sürümde sunulanlarla oldukça iyi geçinebilmenize rağmen, ödeme yapmak da tüm özellikleri açacaktır.

InShot Kimler İçin En Uygundur?

 

InShot, açıkçası, Adobe Premiere Pro gibi bir yazılımın teknik özelliklerinin yerini alamaz. Ancak, Instagram'ınız için son derece profesyonel olması amaçlanmayan eğlenceli, hızlı videolar istiyorsanız, InShot başlamak için mükemmel bir yerdir.

3. Hızlı

hızlı

Quik , GoPro tarafından oluşturulmuş bir video düzenleme uygulamasıdır. Bir GoPro'nuz varsa, GoPro resimlerinizi ve videolarınızı görmek için gittiğiniz uygulama olduğu için Quik'e aşina olmalısınız. Ancak Quik'te bir video yapmak için, film rulonuz da dahil olmak üzere herhangi bir yerden çekimleri içe aktarabilirsiniz.

Özel videolar yapmaya karar verebilir veya anları toplayıp bir araya getirerek uygulamanın sizin için videolar yapmasına izin verebilirsiniz. Profesyonel görünüyor, müzik var ve kesmeler ve geçişler pürüzsüz.

Ana Özellikler:

 • Bir seferde 500 adede kadar öğeyi içe aktarır
 • MOV, MP4 ve H264 gibi en yaygın biçimleri içe aktarır
 • Metin ve müzik eklemenizi sağlar
 • Çekimi hızlı veya ağır çekimde oynatır
 • Metin yer paylaşımları, emojiler ve başlık slaytları eklemenizi sağlar
 • Hangi sosyal medya platformunda yayınladığınıza bağlı olarak video süresini seçer
 • (Neredeyse) sonsuz filtre arasından seçim yapmanızı sağlar
 • Instagram için boyut biçimlendirmesi içerir

Quik'in sunduğu özellikler etkileyici ve hayalinizdeki videoyu oluşturmak için yapamayacağınız pek bir şey yok. Kendinizi düzenleme veya uygulamanın sizin için yapmasına izin verme seçeneğiniz olması güzel.

Quik'in maliyeti ayda 4,99 ABD dolarıdır, ancak önce denemek için 30 günlük ücretsiz denemeye davetlisiniz. Ayrıca videolarınızda herhangi bir reklam veya marka logosu gösterilmez.

Quik Kimler İçin En Uygundur?

Quick, aynı anda 500 adede kadar videoyu içe aktarabilir. Birden fazla sahne içeren bir IGTV veya Instagram videosu yapmaya çalışıyorsanız, bu Instagram video düzenleme aracı tam size göre. Quik bir grup klibi bir araya getirmek kolay olduğu için herhangi bir video düzenleme deneyimine ihtiyacınız yok.

4. Büyücü

magisto instagram düzenleme aracı

Magisto , gücünü yapay zekadan alan bir Instagram video düzenleme aracıdır. Mag