İnstagram silinen mesajları kurtarma?

İnstagram silinen mesajları kurtarma?

instagram, milyonlarca kullanıcının birincil iletişim aracı olarak kullandığı ana akım bir sosyal medya platformu haline geldi. Instagram doğrudan mesajları, takipçilerinizle kitaplığınızdan çektiğiniz veya yüklediğiniz metin, fotoğraf ve videolar aracılığıyla bağlantı kurmanıza ve iletişim kurmanıza olanak tanır. Instagram'da yanlışlıkla bir mesajı sildiyseniz paniğe gerek yok. Instagram'da silinen mesajları kurtarmak için birkaç basit adım atabilirsiniz Devam etmeden önce, Instagram uygulamanızın en son sürüme güncellendiğinden ve Telefonunuzun silinen mesajları almaya yetecek kadar ücretlendirildiğinden emin olun.

Bölüm 1: Silinen Instagram Mesajlarını Kurtarabilir misiniz?

Hevesli bir Instagram kullanıcısıysanız, muhtemelen bir mesajı bir kez sildiğinizde sonsuza dek gittiğini biliyorsunuzdur. Ya da en azından, biz öyle düşündük. Son zamanlarda Instagram, kullanıcıların silinen mesajları kurtarmasına olanak tanıyan "Veri İndirme" adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu yeni özellik, yanlışlıkla silinen mesajları veya daha sonra silmekten pişman olduğumuz mesajları geri almalarını sağladığından, birçok kullanıcı için hoş bir eklentidir.

Silinen Instagram mesajlarını kurtarabilir

Ancak, bu yeni özelliğin bazı sınırlamaları vardır. Örneğin, yalnızca son 24 saat içinde silinen mesajları kurtarabilirsiniz. Bundan daha eski bir mesajı silerseniz, şansınız kalmaz. Ayrıca, bu özellik yalnızca bire bir iletiler için kullanılabilir, grup iletileri için kullanılamaz. Genel olarak, Instagram'ın bu yeni özelliği yararlı bir eklentidir, ancak mükemmel değildir.

Bölüm 2: Silinen Instagram Mesajları Nasıl Kurtarılır?

Instagram silinen mesajlar ve kaybolan DM'ler, muhtemelen Instagram kullanıcılarının karşılaştığı en büyük ve en yaygın sorunlardır. Diyelim ki Instagram'da bir mesajı sildiğiniz ve dehşet içinde onu bulamadığınız bildirildi. Bu durumda, bu kılavuz, Instagram'da silinen mesajları kurtarmanın birkaç olası yolunu ele almak için burada.

1Instagram Verilerini Talep Et

Instagram Verileri, silinen mesajları kurtarmak için en yaygın kullanılan yöntemdir. Uygulamada silinen mesajları geri getirmese de e-posta ile gönderdi. Silinen mesajları almak için Instagram Verilerini nasıl talep edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. Instagram'ı açın.
  2. Profil avatarına tıklayın ve Etkinliğinizi seçin .

Instagram'daki etkinliğiniz

  1. Bilgilerinizi indirin üzerine dokunun .

Instagram'daki bilgilerinizi indirin

  1. İndirme İsteği'ne tıklayın ve şifrenizi girin.

Instagram'da indirme isteğinde bulunun

 

E-postayı aldıktan sonra, " Bilgileri İndir "i seçin ve Mesajlar klasörüne gidin. Alınan sohbetlerinizin bir arşivi var!

Not : Genellikle, Instagram bu verileri toplar ve 14 gün içinde size gönderir ve her dört günde yalnızca bir dosya talep edebilirsiniz.

2Bağlı bir Facebook Hesabı ile

Meta, kullanıcıların Instagram ve Facebook hesaplarını kolayca bağlamasına olanak tanıyan Facebook ve Instagram'ın sahibidir. Her iki hesap birbirine bağlandıktan sonra, Facebook gelen kutunuzda Instagram DM'lerini arayabilirsiniz.

  1. Facebook hesabınıza giriş yapın ve Messenger uygulamasının kurulu olduğundan emin olun.
  2. Sağ üst taraftaki Messenger uygulamasına dokunun.

Facebook'ta Messenger'ı bulun

 1. IG tarafından silinen mesajları arayın.

 

Not : Facebook hesabı Instagram'a bağlı değilse, Instagram'da silinen mesajlar geri alınamaz.

3Hesap Verilerinden (Android)

Bir Android cihaz kullanıyorsanız, cihazınızı sürekli olarak yedeklediğinizden ve basit adımları izleyerek Instagram sohbetleri dahil verileri kurtardığınızdan emin olun.

Adım 1: Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Google'da Arayın ve Dokunun Ve Yedekleme'yi seçin.

Adım 3: Şimdi yedekle'ye dokunun.

Silinen Instagram mesajlarınızı bu dosyalarda bulabilmeniz için telefonunuzu dosyalarınızı otomatik olarak yedekleyecek şekilde ayarlamanız önerilir.

4Alıcılardan Bu Mesajları İletmelerini İsteyin

Kaybolan veya silinen sohbetlerinizin sohbet geçmişini hâlâ başarılı bir şekilde alamadıysanız, mesajların alıcılarından bu mesajları size iletmelerini istemenizi öneririz. Bu ideal olmasa da, kaybolan veya silinen sohbet geçmişini geri almanın genellikle tek yolu budur.

Şansınız varsa, aradığınız mesajları alabilir ve sohbet geçmişinizi bir araya getirebilirsiniz. Bunu yapmak için, kişilerinize sizden gelen mesajları iletmelerini isteyen bir mesaj gönderin. Mesajları kendi başınıza alamayacağınızı ve yardımlarını takdir edeceğinizi onlara bildirdiğinizden emin olun.

Bölüm 3: İnsanlar Neden Silinen Instagram Mesajlarını Kurtarmak İstiyor?

İnsanların silinen Instagram mesajlarını kurtarmak istemelerinin birçok nedeni vardır. Bazıları için, kayıp anıları veya yanlışlıkla silinen önemli bilgileri geri getirmenin bir yolu olabilir. Diğerleri için, silinmiş veya erişilemeyen bir hesaptan gelen mesajlara erişmenin bir yolu olabilir. Güvende olduklarından emin olmak için çocuklarının sosyal medya aktivitelerini ve özel konuşmalarını takip etmenin bir yolu olabilir.

 

Nihayetinde, birisinin silinen Instagram mesajlarını kurtarmak istemesinin nedeni kişisel olabilir. Ancak nedeni ne olursa olsun, bunu yapmanın yolları vardır. Doğru araçlar ve yöntemlerle silinen IG DM'leri kurtarmak mümkündür.

 

smm panel kullanrak hesaplarınızı büyütün